İç mekanlar

 

Yazın rahatlık duygusu-Kapalı kalmadan ferah, serin bir hava

İnsanın kendisini iyi hissetmesi bulunduğu yerin atmosferine bağlıdır. Buna ThermoShield Interieur’ün katkısı çoktur. Sahip olduğu özelliklerle ThermoShield Interieur, güzel ve rahat bir duygu verir.

Yaz aylarında dışarıdaki hava kışa nazaran daha nemlidir. ThermoShield nemli havayı emer ve duvar yönünde ince bir şekilde yoğunlaştırır. Burası da kış boyunca kurumuş olduğundan hava nemini sorunsuz olarak içine alır. Ancak duvarlarda yoğuşmaya da neden olmaz.

Seramik kaplama böylece duvarlarınızı soğutur, aynen yazın terlediğinizde vücudumuzun serinlemesi gibi bir etki bırakır.

Odaya, duvarlar tarafından, sürekli ve dışarıdaki yüksek ısılarda bile insana iyi gelen bir serinlik “yansıtılır”. Sonuç olarak, dinlendirici bir uyku ve ertesi gün için daha fazla enerji…Sürekli bir nem geçişi sağlamak için yaz aylarında pencereleri rahatlıkla açık tutabilirsiniz.

Üşüyen Ayaklara Son! Kışın Rahatlatan Sıcaklık

Hepimizin bildiği gibi, Kışın bedebimizin üstü ısınırken ayaklarımız donar!

Auswirkungen von ThermoShield - vor der Behandlung
Zustand am 24.11.2003

 

 

Auswirkungen von ThermoShield - nach der Behandlung
Zustand am 28.04. 2004 nach der Beschichtung mit ThermoShield Interieur am 27.11.2003

 

 

 Çini sobası etkisiyle, ışık hızıyla ısı iletkenliği

ThermoShield ile kaplanmış duvarlar ve tavan, büyük bir seramik yüzey oluşturur ve bu nedenle de soğuk kış aylarında, tıpkı çini sobası gibi mekana rahatlatıcı sıcaklığını yansıtır. ThermoShield’in içinde bağlı bulunan içi boş seramik küreler, sıcaklığı aynen “mini çiniler” gibi ışık hızıyla sıcaklık kaynağından kapar ve böylece oldukça büyütülmüş duvar ve tavan yüzeyine iletir. Bunlar da artık odanın içine düzenli bir şekilde “yansır”. Aynı zamanda da fazla olan nem de duvarlardan çekilerek havaya salınır. Isı yalıtımı etkisi açısından bu çok önemlidir, çünkü kuru duvarlar nemli olanlara oranla daha iyi yalıtırlar.

Serinlemiş mekanlar( seyahat dönüşü örneğin) daha hızlı ısınırlar. Radyatör ayarlarınızı belirgin bir şekilde düşünebilirsiniz. Uygulama sonuçlarının da gösterdiği gibi minimum %30 oranında yakıt tasarrufu sağlanıyor.

 

Rahatınız ve sağlığınız için “Plastik poşetler” yerine membran

ThermoShield’in içindeki Seramik Bubble’lar, özel bir bağlayıcı maddeye yerleştirilmiştir. Bu bağlayıcı madde ve seramik kürecikler, günlük yaşantıda sürekli değişen nem miktarına tepki verir ve fazla gelen nemi tutar. Böylelikle ThermoShield mekandaki nem miktarını dengeler. Sıkışık ve yoğun olan bir “plastik torbanın” (klasik, nefes almayan yalıtım malzemeleri) içinde terlemek yerine, nemi geçiren bir membranla çevrili olduğumuz için kendimizi rahat hissederiz.

Membran sistemi, mekan içindeki havanın nemini optimal %55’de tutmak üzere ayarlanmıştır. Tropik oda klimasını oluşturmamak için artık sürekli havalandırmaya gerek yok, kısa süreli havalandırmalar yeterlidir. Buna rağmen oda kliması hiç tam olarak kuru kalmaz. Temiz ve sağlıklı nemlendirilmiş hava,nefes alış verişinizi kolaylaştırır. Kısaca: Ortamda rahatlatıcı hava hakimdir.

ThermoShield’in ısı köprüsündeki etkisi

Odanın en soğuk yerlerinde yüksek nemde yoğuşma oluşur. Thermoshield buna karşın eşit ısı dağılımını sağlar ve rutubeti kontrol ederek küf oluşumunu engeller.

  1. Oda sıcaklığının işleyişi
  2. ThermoShield ile duvar yüzeyindeki oda ısısının işleyişi
  3. Lateks boyayla duvar yüzeyindeki oda ısısının işleyişi
  4. Oda sıcaklığının yoğuşma ısısıyla uyuşması, %75 oranında hava nemi
  5. Yüzeyin 5 cm altındaki duvar yapısında ısı işleyişi

 

Değerlendirme sonucunda ThermoShield’in ısıyı sabit ve yğuşma noktasından daha yüksek tuttuğunu gösteriyor. Yoğuşma riski lateks boyada daha yüksek. Yoğuşma oluşumu burada kırmızıyla gösterilmiştir.

Alerjisi olanlar için de çok uygundur

ThermoShield, alerjiye neden olan hiçbir kimyasal madde açığa çıkarmayarak, özellikle alerjik bünyeler ile astım hastaları için çok uygundur. Kaplama, emisyonsuz olduğu için, mekanda hava baskısı da oluşmaz. Tipik tadilat kokusu hızla uzaklaşır.

Temiz, sağlıklı ve nemli hava nefes almayı kolaylaştırır. Böylelikle Interieur tüm aileniz için sağlıklı bir ev atmosferi sağlar.

Duvarlar, en ağır koşullarda bile yeni kalır

ThermoShield Interieur ile kaplanmış mekanlar en ağır koşullarda bile, çok uzun süre yeni görünümlerini sürdürür. Eşit ölçüdeki ısı dağılımı, daha az tozun havaya savrulmasını, havada çok daha az tozun dolaşmasını sağlar. Yüzeyin seramik karakteristiği; elektrostatik yüklenmeyle, kir taneciklerinin kimyasal olarak kaplamaya bağlanmasını engeller.

ThermoShield Interieur, nemi depoladığından odadaki nem oranını etkin bir şekilde dengeler. Etki mekanizmasının kombinasyonuyla ThermoShield Interieur, bodrum, mutfak, banyo ve sauna gibi aşırı neme maruz kalan odalar için en iyi kaplamayı sağlar.

ThermoShield Interieur’un avantajları:

Yılın her zamanında rahatlık duygusu veren hava, nefes alan membran.

Yazın klima tesisatı olmadan da rahatlatan serinlik.

Soğutma masraflarından tasarruf.

Kışın ısıtma masraflarından tasarruf.

Küf mantarlarını engelleme.

Bakimı kolay ve dekoratif.

ThermoShield Interieur’ün etki mekanizması patentlidir.

“ Entormik etkili yüzey kaplaması”

- DIN 52615’e göre sd-değeri kuru alan: sd = 1,78

Nemli alan : sd = 0,027

 

- DIN 53217 – 2’ye göre yoğunluk: 1,07 kg/dm2

- Yanma sınıfı B1, tahtada B2

- DINEN 13300’e göre parlaklık: mat

- DIN EN 13300’e göre sertlik: hafif

- DIN EN 13300’e göre yapışma özelliği: 3.sınıf

- DIN EN 13300’e göre kontrast ilişkisi, kapatma gücü: 2.sınıf

Renklendirme:

ThermoShield Interieur 4.000 farklı renk tonuyla renklendirilebilir.

Uygulama talimatı:

Zemin

ThermoShield Interieur bütün temiz, kuru, pas ve yağdan arınmış zeminlerde, metal, tahta, sentetik köpük, tekstil, strafor, sentetik lifler, beton, yeni ve eski sıvalar ve nefes alabilen eski boyaların üzerine uygulanabilir. Daha iyi sonuç alabilmek için difüzyona açık (nefes alabilen) zemin olmasına dikkat edilmelidir.

Ham sıvada, astarlanacak yüzeyi temizleyin. FixPlus ile astarlayın.

Beton ve alçı: Özellikle zımparalandıkdan sonra geriye kalan parçaları temizleyin. FixPlus ile astarlayın.

Ahşap: Nature Primer’le astarlayın.

Sentetik maddeler: Yapışma özelliğini kontrol edin.

Metaller: Metal’in cinsi ve arzu edilen korozyon korumasına göre ThermoShield RustPrimer ya da ThermoShield Zink Primer ile astarlayın.

Tutmayan eski kaplamalar: Kaplama malzemesine göre temizleyin, kazıyın ya da yüksek basınçlı veya sıcak buharla çıkartın, astarlayın.

Yapışmayan zeminler: Temizleyin, zımparalayın.

 

UYGULAMA

Uygulama, fırça, rulo ya da püskürtme işlemiyle yapılabilir. ThermoShield Interieur uygulamaya hazırdır. Eğer püskürtme sistemi uygulanılacaksa üreticisinin talimatları dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda uygulama esnasında sıcaklığın +5C altında olmamasına dikkat edilmelidir. Bu tüm kuruma süresi içinde geçerlidir. Uzun çalışma aralarında karıştırıcıyla karıştırın. Suyu depolayan, yüksek nem oluşabilecek zeminlerde ThermoShield Interieur ile birinci kat vurulduktan sonra yüzeyde su görülebilir. Böyle bir durumda ikinci kat, ancak yüzey tamamen kuruduğunda yapılabilirç Bu durum ThermoShield Interieurün etkili olabilmesiyle ilgilidir.

ThermoShield Interieur ancak 30 gün sonra enerji tasarrufu etkilerini göstermeye başlar.

Kullanım:

İki kat kaplama için ThermoShield Interieur’ün kullanımının etkili en az kalınlığı 250 mikron, düz emilmeyen zeminlerde 330ml/m civarıdır. Kullanım miktarı zeminlerin yapısı ve emme kabiliyetine baplıdır ve deneyerek görülebilir.

Malzemelerin temizlenmesi:

Rulo ve fırçaları kullanımdan hemen sonra yıkayın. Airless (püskürtme sistemi) kullnımında üreticinin talimatlarına dikkat edilmelidir.

Diğer ayrıntılar için size memnuniyetle gönderebileceğimiz teknik verilere bakınız.